Конкурс дитячого малюнку
«Якби я був бортником»

Image

Онлайн-конкурс дитячого малюнку «Якби я був бортником» був проведений серед учнів шкіл Рівненської, Житомирської, Київської областей та міста Вишгород Київської області у вересні 2020 р.

Це своєрідний «зворотний зв'язок» з онлайн-уроком «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі», що був створений у рамках реалізації Національного грантового проєкту «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі».

Проєкт реалізовано Вишгородським історико-культурним заповідником за підтримки Українського культурного фонду у співпартнестві з Вишгородською міською радою, Управлінням культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації, Сарненським історико-етнографічним музеєм, Олевським краєзнавчим музеєм.

За підтримки: Житомирської обласної державної адміністрації, Київської обласної державної адміністрації, Рівненської обласної державної адміністрації.

Мета Конкурсу полягає в ознайомленні учнів з одним із найдавніших господарських занять людей, носіями рідкісної в наш час професії бортника; наданні дітям шкільного віку можливості вільно висловлювати свої думки у форматі творів мистецтва; сприянні розвитку дитячої творчості через виявлення та підтримку обдарованих дітей та молоді.

Завданням Конкурсу є:

- залучення дітей та молоді до вивчення культурних традицій національного та регіонального рівня;

- залучення дітей та молоді до участі в культурному та мистецькому житті міста, району, області;

- надання можливості дітям та молоді висловити власну думку у формі творів мистецтва на задану тематику;

- сприяння розвитку дитячої та молодіжної творчості, залучення якнайширшого кола дітей та молоді до активної роботи з підвищення власного творчого рівня;

- виявлення і підтримка творчо обдарованих дітей та молоді.

Організатори Конкурсу:

Вишгородський історико-культурний заповідник за підтримки Українського культурного фонду.

Співорганізатори конкурсу: Київська обласна державна адміністрація, Житомирська обласна державна адміністрація, Рівненська обласна державна адміністрація, Вишгородська міська рада.

До участі в організації та проведенні Конкурсу були залучені загальноосвітні навчальні заклади та заклади естетичного виховання трьох областей України: Київської, Рівненської та Житомирської, а також міста Вишгород Київської області.

Учасники Конкурсу:

У Конкурсі взяли участь учні навчальних закладів Рівненської, Житомирської, Київської областей та міста Вишгорода за трьома віковими категоріями:

молодша – учні 1-4 класів;

середня – учні 5-8 класів;

старша – учні 9-11 класів.

Загальна кількість конкурсних робіт становить 1025 малюнків.

Image

Переможці конкурсу:

Молодша група:

Коломієць Соломія Юріївна

Моринець Віталій Іванович

Логвіна Ксенія Олександрівна

Image

Середня група:

Реєнт Софія Миколаївна

Хмелюк Валерія Анатоліївна

Семенюк Надія Геннадіївна

Image

Cтарша група:

Казак Зоя Костянтинівна

Мошковська Уляна Вікторівна

Іваніцька Яна Володимирівна

Image

Творчий процес:

Image
Image

Малюнки

Image

Молодша група:

Image

Середня група:

Image

Старша група:

Image