«Борть. Життя. Полісся»
![Image](/images/icons/bee_white_small.png)
Сільське населення Полісся впродовж віків займалось БОРТНИЦТВОМ (стародавньою формою бджільництва) - традиційним промислом, який зберігся до наших днів.
Ця традиція проіснувала у незмінному вигляді більш ніж 1000 років до сьогодні й колись охоплювала величезну територію усього Українського Полісся та лісостепу.
Ще на початку ХХ ст. бортництво у деяких районах Полісся становило практично основний спосіб господарства: бортний мед та інші продукти бортництва не тільки споживалися, але й слугували основним товаром натурального обміну.
Згідно Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України, ця традиція залишилася у Рівненській, Житомирській та Київській областях.
Історичний ареал бортництва розповсюджується на усю область Полісся - північні райони сучасних Волинської, Рівненської, Житомирської, Київської, Сумської, Чернігівської областей України, імовірно, захоплюючи регіони Поділля, Галичини, Буковини, Карпатського регіону на заході; північні райони Дніпропетровщини та Харківщини на сході.
На даний момент, серед елементів нематеріальної культурної спадщини, традиція бортництва за територіальним та хронологічним масштабом не має рівних.
В рамках проєкту «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі», який реалізується Вишгородським історико-культурним заповідником за підтримки Українського культурного фонду у співпартнерстві з Вишгородською міською радою, Управлінням культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації та за сприяння Київської, Житомирської і Рівненської обласних державних адміністрацій, створений фотопроєкт музейно-архівної співпраці «Борть. Життя. Полісся» у співробітництві з Державною архівною службою України.
У фотопроєкті використані матеріали:
![](/images/icons/romb.png)
Державної архівної служби України з обласних архівів Рівненської, Житомирської, Чернігівської, Хмельницької, Волинської, Сумської областей, Центрального державного архіву виконавчих органів влади, Центрального державного кінофотофоноархіву України ім. Г.С. Пшеничного та Державного архіву Київської області, фондів рукописів і фотоматеріалів Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського.
![](/images/icons/romb.png)
фотоматеріали польових експедицій у місця сучасного побутування бортництва Київської, Рівненської та Житомирської областей;
![](/images/icons/romb.png)
авторські фото з приватних колекцій
Фотопроєкт реалізується у співпраці з Державною архівною службою України, Центральним державним кінофотофоноархівом України ім. Г.С. Пшеничного та Державним архівом Київської області, Інститутом мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського
![Image](/images/content/devider.png)
![Image](/images/content/gallery/photoproject/1.jpg)
![Image](/images/icons/tree_small.png)
![Image](/images/content/gallery/photoproject/3.jpg)
![Image](/images/icons/flower_small.png)
![Image](/images/content/gallery/photoproject/5.jpg)
![Image](/images/icons/square_small.png)
![Image](/images/content/gallery/photoproject/7.jpg)
![Image](/images/icons/bee_white_small.png)
![Image](/images/content/gallery/photoproject/9.jpg)
![Image](/images/icons/tree_small.png)
![Image](/images/content/gallery/photoproject/10.jpg)
![Image](/images/icons/romb_small.png)
![Image](/images/content/gallery/photoproject/11.jpg)
![Image](/images/icons/tree_white_small.png)
![Image](/images/content/gallery/photoproject/15.jpg)
![Image](/images/icons/flower_small.png)
![Image](/images/content/gallery/photoproject/2.jpg)
![Image](/images/icons/bee_white_small.png)
![Image](/images/content/gallery/photoproject/4.jpg)
![Image](/images/icons/romb_small.png)
![Image](/images/content/gallery/photoproject/6.jpg)
![Image](/images/icons/bee_white_small.png)
![Image](/images/content/gallery/photoproject/8.jpg)
![Image](/images/icons/flower_small.png)
![Image](/images/content/gallery/photoproject/12.jpg)
![Image](/images/icons/square_small.png)
![Image](/images/content/gallery/photoproject/13.jpg)
![Image](/images/icons/tree_white_small.png)
![Image](/images/content/gallery/photoproject/14.jpg)
![Image](/images/content/devider.png)