Всеукраїнська благодійна мистецька акція "Світло Різдва"

св.jpg
Увага, нова ініціатива від ї команди від КЗ "РІвненський обласний центр народної творчості" РОР.
В Україні здавна було поширеним домашнє виготовлення свічок. Свічка - символ життя: віск, як тіло, вогонь, як дух і тепло, як душа. Тривалий час ці прості вироби з воску допомагали освітлювати житло наших предків. Український фольклорист Микола Сумцов наголошував на тому, що «українські селяни дуже любили «божу муху», бо навіть маленька пасіка давала меду на Спаса й воску на свічку Господу».
 
З метою збереження та популяризації нематеріальної культурної спадщини, популяризації свічкарства і супутніх традиційних ремесел та промислів, зокрема бортництва та бджільництва, пропагування еко-свідомості, заохочення дітей та молоді до дослідження культурного спадку України, комунальний заклад «Рівненський обласний центр народної творчості» Рівненської обласної ради започатковує Всеукраїнську благодійну мистецьку акцію «Світло Різдва».
 
Умови участі:
1. Протягом листопада виготовіть свічку з натурального воску (заохочується виготовлення свічок традиційним способом, проте не обмежується ним)
2. Сфотографуйте або зніміть на відео процес її виготовлення (до 5 фото або до 3 хв відео). До фото додайте короткий текстовий опис особливостей виготовлення та застосування свічки, або зафіксуйте подібну інформацію на відео. Якщо свічка використовувалась у певних обрядах, опишіть обряд. Вітається також фото або відео самого обряду.
3. До 10 грудня надішліть свічку на адресу Рівненського обласного центру народної творчості: 33028, м. Рівне, вул. Драгоманова, 22 або на відділення Нової Пошти №2 м. Рівне.
!!!!!(Увага – пересилання за кошти відправника!)!!!!!
4. Фото або відео надішліть на електронну пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. Обов'язково вкажіть прізвище, ім'я майстра/майстрів або ж спільноту, що виготовили свічку, територіальну громаду, район, область.
Прислані фото та відео будуть виставлені на електронних платформах РОЦНТ та інформаційних партнерів. А також на сторінках соціальних мереж Фейсбук, ТікТок.
Усі надіслані свічки будуть продані на благодійному ярмарку для підтримки ЗСУ.
Всі учасники акції отримають електронні сертифікати із засвідченням участі.