Image
flower_small.png

Бортництво в сучасних технологіях

Інтерес до бортництва треба оживити сучасними технологіями, адже якщо цього не зробити, то кому це буде цікаво?

Мені здається,наша команда це зробила і доволі успішно.

tree_white_small.png

Cвітове cуcпільcтво та його діяльніcть доcягли такого рівня глобалізації, який з’явивcя вперше за вcі відомі епохи. На зміну традиційноcті приходить політрадиційніcть або атрадиційніcть, яка доволі чаcто нав’язуєтьcя cоціокультурним cередовищем та науковим диcкурcом . Швидкий темп роcту наcелення, еміграція, війни, акультурація, політичні процеcи, безперешкодний доcтуп до інтернет-проcтору та медіа-проcтору – це вcе cтворює людину нового чаcу. 21 століття – час стрімких інформаційно-технологічних змін, які зумовлюють трансформацію всіх сфер життєдіяльності людини, в тому числі і культурної. Я долучився до процесу трансформації у проєкті «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі», який оживляє саму цікавість до архаїчного ремесла України, що надзвичайно потребує уваги кожного українця.

Щоб прикути увагу кожного українця, мною було розроблено інтерактивну мапу, презентацію, анімації, кросворд, опитування щодо бортництва Полісся; створено озвучення до різного відео-контенту проєкту, оформлення дизайнерської ілюстрації до календаря бортника, афіші до фотопроєкту, дипломи та подяки до конкурсу «Якби я був бортником». Також було здійснено кінцевий відео-монтаж онлайн-уроку «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі». У проєкті я виконую роль модератора у площині діджиталізації та SMM-менеджменту: зокрема, це цифрова реалізація конкурсу «Якби я був бортником» та розповсюдження інформації щодо стану проєкту.

Олександр СТЕПАНЧУК,

модератор сайту та конкурсу малюнку, діджитал та SMM-менеджер проєкту, старший науковий співробітник Вишгородського історико-культурного заповідника