Image
flower_small.png

Важлива справа для формування музейних фондів

Дослідження у межах Національного проєкту «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі» проводилися не лише у діючих бортницьких господарствах Полісся, а й в архівних установах. Адже завдяки ретельному вивченню архівних документів можна глибше зануритися в історію давнього ремесла.

tree_white_small.png

Одним з найяскравіших фрагментів проєкту стала фотовиставка «Борть. Життя. Полісся». Вона розгорнулася на території Національного музею архітектури і побуту. Фотовиставка унікальна тим, що  на ній вперше в Україні в одному місці було зібрано фотознімки та документи з низки українських архівів та світлини, зроблені під час науково-дослідницьких експедицій до місць сучасного побутування бортництва Київщини, Рівненщини та Житомирщини.

Дві архівні установи – Укрдержархів та Держархів Київської області  зголосилися взяти матеріали фотовиставки на зберігання, й обмірковують можливість створення спеціальної колекції.

Також ці матеріали поповнять віртуальний музей бортництва та фонди Вишгородського історико-культурного заповідника.

Ірина ГОНЧАРЕНКО,

координатор фотоконкурсу, координатор онлайн – конкурсу дитячого малюнку, координатор онлайн –уроку. Провідний зберігач фондів Вишгородського історико-культурного заповідника.