Живий діалог з представниками давнього ремесла
Учасники Національного проєкту «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі» досягли результатів, намічених перед початком реалізації цієї масштабної програми, що охопила три регіони України.
Навіть більше – нам вдалося знайти осередки давнього промислу на Київщині. Ми не лише нагадали Україні про те, яким важливим було бортництво для Полісся, для Київської Русі з прадавніх часів, а й змогли надати нового поштовху суспільному інтересу до цього економіко-культурного феномену.
Дуже важливим є те, що наші дослідження були живими. Учасники Національного проєкту спілкувалися з діючими бортниками Київщини, Житомирщини, Рівненщини, і зібрали матеріал як для віртуального музею бортництва, так і для подальших досліджень.
Ще одним неоціненним результатом проєкту є те, що ми змогли зацікавити історією бортництва молодь. Ми бачили, як жваво й захоплено діти брали участь у конкурсі малюнку «Якби я був бортником», з якою цікавістю долучались до онлайн-уроку про бортництво! Це все – яскраві свідчення того, що напрямок нашого дослідження був обраний правильно.
Алла ПЛОТНІКОВА,
адміністратор проєкту. Завідувач відділу охорони пам’яток історії, археології та культури Вишгородського історико-культурного заповідника